Tandheelkundige intraorale scanner OEM/ODM: hoe u de juiste fabrikant kiest

Sep 05, 2026

Laat een bericht achter

Als u een tandheelkundige distributeur, laboratoriumeigenaar of ondernemer in medische apparatuur bent en uw eigen intra-orale scanner op de markt wilt brengen, heeft u waarschijnlijk met een verwarrende markt te maken gehad. Veel fabrikanten beweren OEM/ODM-diensten aan te bieden, maar hun mogelijkheden, kwaliteit en prijzen variëren enorm.

Het probleem is dat het kiezen van de verkeerde partner uw lancering met maanden kan vertragen, u vast kan zetten in slechte kwaliteit of verborgen kosten kan achterlaten die uw marges vernietigen. Een tandartspraktijk die een scanner koopt, is niet hetzelfde als een distributeur die 100 eenheden aanschaft om onder zijn eigen merk te verkopen.

Deze gids vermeldt niet simpelweg elke fabriek die beweert intraorale scanners te maken. In plaats daarvan biedt het u een praktisch, stapsgewijs raamwerk waarmee u fabrikanten kunt evalueren, de kostenstructuren kunt begrijpen, de certificeringsvereisten kunt navigeren en veelvoorkomende valkuilen kunt vermijden-zodat u een winstgevend merk voor huismerkscanners kunt lanceren.

How to Export STL Files Directly from Intraoral Scanning for 3D Printing

 

Waarom 2026 het juiste moment is om uw eigen merk te lanceren

De tandheelkundige industrie heeft haar transitie afgerond. Digitale workflows zijn niet langer 'in opkomst'-ze zijn de standaard van zorg in de restauratieve, orthodontische en implantaattandheelkunde. En centraal in deze workflow staat de intraorale scanner.

Marktkansen in één oogopslag:

Metrisch Waarde
Wereldwijde markt voor intra-orale scanners (2025) ~$845 miljoen
Verwachte marktomvang (2032) ~$1,87 miljard
CAGR (2025-2032) 12.05%
Markt voor tandheelkundige 3D-scanners (2025) ~$850 miljoen
Verwachte marktomvang (2031) ~$1,28 miljard

Voor tandheelkundige distributeurs, laboratoriumeigenaren en ondernemers in medische apparatuur is de vraag verschoven. Het is niet langeralsu zou de markt voor intra-orale scanners moeten betreden-dat is het welHoeje kunt het winstgevend doen.

Het meest overtuigende antwoord in 2026?Lanceer uw eigen merk via een OEM- of private-label productiepartnerschap.

Hier is de rekenkunde die tot deze conclusie leidt. Gevestigde intra-orale scannermerken - 3Shape TRIOS, iTero Element, Medit i700 - doorgaans in de detailhandel tussen$ 10.000 en $ 25.000na distributiemarges en lokale belastingen. Dezelfde hardware, rechtstreeks afkomstig van een OEM-fabrikant, kan ruim onder de prijs worden beland$ 4.000 FOB(Gratis aan boord). Die delta-$6.000 tot $20.000 per eenheid-is de margemogelijkheid die private labeling aantrekkelijk maakt.

Overweeg een realistisch scenario. In India kan een distributeur met een netwerk van 300+ tandartspraktijken zijn eigen private-label scanner aanbieden voor $7.000-9.000, waarmee hij 3Shape onderbiedt voor $18.000, terwijl hij toch een gezonde brutomarge van 40-50% behoudt. Met ongeveer300.000 geregistreerde tandartsenEn~30.000 tandheelkundige laboratoriain India en de penetratie van intraorale scanners die stijgt van minder dan 3% in 2020 naar naar schatting 12-18% in stedelijke particuliere praktijken in 2026, zijn de volumekansen aanzienlijk.

Gegevensbronnen: schattingen van marktonderzoek en rapporten van sectoranalisten uit de periode 2025–2026 over de markten voor tandheelkundige digitale beeldvorming en 3D-scanapparatuur.

 

Drie productiemodellen - Welke past bij uw bedrijf?

De terminologie rond productiepartnerschappen kan verwarrend zijn. De verschillen zijn belangrijk-elk model heeft aanzienlijk verschillende economische aspecten, MOQ's en tijdlijnen.

Private Label / White Label - Eenvoudigste invoer

Wat het is:Uw logo gedrukt op een bestaand productiemodel. De fabrikant regelt alles-ontwerp, engineering, productie en software. Jij zorgt voor de branding.

  • Tijd om op de markt te komen:Snelste (4–6 weken)
  • MOQ:Typisch 20-50 eenheden
  • Kosten premie:10-15% boven groothandel
  • Gereedschapskosten: $0
  • Differentiatie:Minimale-branding en verpakking

Beste voor:Nieuwkomers die de marktvraag testen, kleine distributeurs of praktijken met beperkt kapitaal voor voorraad.

Lichte OEM - Uw merk, fabrieksplatform

Wat het is:Uw merknaam, aangepaste behuizingskleur, aangepaste verpakking en gebruikershandleidingen-allemaal gebouwd op de bestaande scannerarchitectuur van de fabriek.

  • Tijd om op de markt te komen:8–12 weken
  • MOQ:Meestal 50–100 eenheden
  • Kosten premie:15-25% boven groothandel
  • Gereedschapskosten:Eenmalig $ 3.000–6.000
  • Differentiatie:Gematigde-visuele differentiatie, uw merkidentiteit

Beste voor:Gevestigde distributeurs met bestaande klantenbestanden die merkherkenning willen opbouwen zonder grote kapitaaluitgaven.

Volledige OEM - aangepaste hardware

Wat het is:Op maat ontworpen externe behuizing met unieke geometrie, uw merklogo en een aanzienlijk visueel verschil met de fabrieksstandaardmodellen.

  • Tijd om op de markt te komen:4–5 maanden
  • MOQ:Normaal gesproken 200+ eenheden
  • Kosten premie:25-35% boven groothandel
  • Gereedschapskosten:Eenmalig $ 12.000–25.000
  • Differentiatie:Hoog-uniek productuiterlijk, echte merkidentiteit

Beste voor:Grotere distributeurs met gevestigde merken die op zoek zijn naar betekenisvolle differentiatie op concurrerende markten.

ODM (Original Design Manufacturing) - Gezamenlijke productontwikkeling

Wat het is:Gezamenlijk ontwerp met fabrieks-aangepaste firmware-branding, eigen geometrie van de scannertip, mogelijk aangepaste softwarefuncties en geïntegreerde cloudservices.

  • Tijd om op de markt te komen:6+ maanden
  • MOQ:Normaal gesproken 500+ eenheden
  • Kosten premie:30-50% boven groothandel
  • Ontwikkelingsbudget:Eenmalig $ 80.000–200.000
  • Differentiatie:Maximaal-uniek product, eigen functies

Beste voor:Volwassen merken met een jaarlijkse verkoop van 1,000+ eenheden die op zoek zijn naar marktleiderschap en volledige productdifferentiatie.

Praktische observatie:De meeste distributeurs zouden moeten beginnen met private label of lichte OEM. Echte ODM is zelden economisch gerechtvaardigd onder de 1.000 eenheden per jaar. Door te beginnen met een model met een lagere MOQ kunt u de marktvraag valideren voordat u aanzienlijk kapitaal investeert.

 

Hoe evalueer ik een fabrikant van tandheelkundige scanners - De cruciale afmetingen

Het kiezen van de juiste productiepartner is de belangrijkste beslissing die u zult nemen. Dit zijn de dimensies die capabele partners onderscheiden van problematische partners.

1. Certificeringen - Niet-onderhandelbare vereisten

Zonder de juiste certificeringen kan uw product niet legaal op gereguleerde markten worden verkocht. Dit zijnniet onderhandelbaarvereisten, geen optionele selectievakjes.

Certificering Wat het omvat Waarom het ertoe doet
ISO13485:2016 Kwaliteitsbeheer van medische hulpmiddelen Vaak een voorwaarde voor import
CE-markering (MDR 2017/745) EU-regelgeving voor medische hulpmiddelen Vereist voor alle Europese markten
FDA-registratie Registratie van Amerikaanse vestigingen Vereist voor toegang tot de Amerikaanse markt
NMPA-registratie Goedkeuring van medische hulpmiddelen in China Sterke indicator voor productiekwaliteit
IEC 60601-1 Veiligheid van medische elektrische apparatuur Kritische veiligheidsnorm

Belangrijke vragen die u aan elke fabrikant moet stellen:

  • Kunt u onmiddellijk actuele kopieën van alle certificaten verstrekken?
  • Staan de certificaten op naam van de fabriek of op naam van een handelsbedrijf?
  • Heeft u het volledige technische dossier (IEC 60601 testrapporten, risicobeheerdocumenten, biocompatibiliteitsgegevens) beschikbaar?

Rode vlag:Een fabrikant die niet direct actuele, controleerbare certificaten kan overleggen. Legitieme fabrikanten bewaren deze documenten en verstrekken ze gemakkelijk.

2. R&D en technisch vermogen

Ga naast certificeringen ook op zoek naar echte technische diepgang. Veel "fabrikanten" zijn eenvoudigweg assembleurs van componenten van derden.

Waar u op moet letten:

  • Grootte en ervaring van het R&D-team (10+ jaar in optisch scannen is ideaal)
  • Eigendom van kerntechnologie (interne ontwikkeling van optische systemen en algoritmen)
  • Octrooiportfolio
  • Productupdatecyclus

3. Productiecapaciteit en kwaliteitscontrole

Een geweldig ontwerp betekent niets zonder consistente, betrouwbare productie.

Waar u op moet letten:

  • Eigen versus gehuurde faciliteit (eigendom duidt op een langetermijnverbintenis)
  • Productieoppervlakte (2,000+ m² is een solide indicator)
  • Interne procescontrole (assemblage, kalibratie, testen, kwaliteitscontrole)
  • Gedocumenteerd defectpercentage

4. Diepte van het productportfolio

Een fabrikant met een uitgebreide productlijn biedt een eenvoudiger toeleveringsketen. Zoek naar intra-orale scanners, laboratoriumscanners, 3D-printers en compatibele harsen.

5. Ondersteuning en garantie na verkoop

Uw relatie met de fabrikant blijft bestaan ​​nadat de containers zijn verzonden. Controleer de garantievoorwaarden, het software-updatebeleid, de technische ondersteuning, de beschikbaarheid van reserveonderdelen en het RMA-proces.

 

Kostenstructuren - Wat u daadwerkelijk betaalt

Als u het volledige kostenplaatje begrijpt, kunt u uw budget en prijsstrategie plannen met realistische cijfers.

Aanpassingsniveau MOQ Gereedschapskosten Kosten premie Doorlooptijd
Privélabel 20 eenheden $0 +10–15% 4–6 weken
Lichte OEM 50 eenheden $3,000–6,000 +15–25% 8–12 weken
Volledige OEM 200 eenheden $12,000–25,000 +25–35% 4–5 maanden
ODM 500+ eenheden $80,000–200,000 +30–50% 6+ maanden

Opmerking over softwarelicenties:Sommige fabrikanten rekenen jaarlijkse abonnementskosten voor software. Anderen (zoals Aident) bieden levenslange software-updates zonder extra kosten. Dit kan een jaarlijkse kostprijs per eenheid van $ 500 tot 1.500 vertegenwoordigen, wat een belangrijke factor is in de totale eigendomskosten. Verduidelijk dit voordat u zich vastlegt.

Verborgen kosten die u in uw budget moet opnemen:certificerings-/registratiekosten, zeevracht, douanerechten, inventaris van reserveonderdelen, marketingmateriaal, training en lokale opslag.

 

Regelgevings- en certificeringsvereisten per doelmarkt

Markt Regelgevende instantie Vereiste Tijdlijn Typische kosten
Verenigde Staten FDA 510(k) kennisgeving voorafgaand aan het op de markt brengen 90–120 dagen $10,000–30,000+
Europese Unie Aangemelde instantie (MDR) CE-markering onder MDR 2017/745 6–12 maanden $30,000–100,000+
Indië CDSCO Invoervergunning klasse B 3–6 maanden $5,000–15,000
China NMPA Registratie van medische hulpmiddelen Klasse II 6–12 maanden Varieert

Wie is houder van de certificering?Als het onder de naam van de fabrikant staat, kom je sneller op de markt. Als u zich onder uw eigen merk registreert, bent u eigenaar van het gereguleerde actief, maar het duurt langer. Vraag uw fabrikant naar het volledige technische dossierpakket ter ondersteuning van uw eigen registraties.

 

Realistische tijdlijn - Van het eerste contact tot de eerste verkoop

Een realistische tijdlijn helpt u bij het plannen van uw lancering. Hier is een typisch schema van zes maanden:

  • Maand 1:Leveranciersonderzoek, offerteaanvraag, fabrieksevaluatie, monstertesten, definitieve selectie
  • Maanden 2–3:Afronding van de specificatie, aangepast matrijsontwerp, verpakking, eerste monsterproductie
  • Maanden 3–5:Definitieve goedkeuring, productieorder, massaproductie, 100% QC
  • Maanden 5–6:Zeevracht (22-28 dagen), inklaring, opslag, voorbereiding van de lancering

Voeg 2 à 3 maanden buffer toe als dit uw eerste OEM-opdracht is.

 

Rode vlaggen - Waar u op moet letten

Niet elke fabrikant is een goede partner. Hier zijn de waarschuwingssignalen die u zouden moeten doen stilstaan:

  1. Ontbrekende of niet-verifieerbare certificaten- Zonder de juiste certificeringen kan uw product niet legaal worden verkocht.
  2. Onrealistische beloftes- Korte doorlooptijden of prijzen die te mooi lijken om waar te zijn, zijn dat meestal ook.
  3. Ondoorzichtige kwaliteitscontrole- Als ze hun kwaliteitscontroleproces niet kunnen beschrijven, kun je inconsistente kwaliteit verwachten.
  4. Zwak aanpassingsvermogen- Als ze alleen basislogo-afdrukken aanbieden, concurreert u uitsluitend op prijs.
  5. Software-lock-in- Hoge abonnementskosten en gesloten formules frustreren uw klanten.
  6. Vage after-salesondersteuning- Als uw klanten problemen hebben, heeft u een partner nodig die u ondersteunt.

 

Fabrieksbenchmark - Hoe hoogwaardige OEM-partners private labeling operationeel maken

In het vorige hoofdstuk zijn de waarschuwingssignalen beschreven die u moet vermijden. In dit gedeelte wordt gekeken naar de operationele normen die capabele fabrikanten onderscheiden van problematische fabrikanten. Gebruik deze benchmarks bij het evalueren van een potentiële partner.

Belangrijkste benchmarks:

  • Software-openheid:Gegevensexport in STL, PLY, OBJ; geen verplichte abonnementen; compatibiliteit met exocad, 3Shape, enz.
  • Hardwarekwaliteit:Nauwkeurigheid Minder dan of gelijk aan 15 μm, gewicht<200g, scan speed ≥25 fps, depth of field ≥20mm, powder‑free true‑color scanning.
  • Compleet portfolio:Intra-orale scanners, laboratoriumscanners, 3D-printers en harsen - een totaaloplossing.
  • Certificeringen klaar:ISO 13485, CE MDR, FDA, NMPA, IEC 60601-1.
  • Productieschaal:Eigen fabriek, 2,000+ m², interne kwaliteitscontrole, gedocumenteerde lage defectpercentages.
  • Transparante OEM-programma's:Duidelijke MOQ's, gereedschapskosten, kostenschema's en realistische doorlooptijden.
  • Wereldwijd trackrecord:Exporteer ervaring naar meerdere markten met referenties.

Voorbeeld:Sommige fabrikanten - zoals Aident met zijn AI-30-platform - hebben hun hele productfilosofie opgebouwd rond open architectuur en bieden STL/PLY/OBJ-exports aan zonder abonnementskosten, ultralicht gewicht (198 gram) en een volledige workflow voor scannen → ontwerpen → afdrukken. Dit pakt direct de problemen met softwarelock-in en verborgen kosten aan waar veel gevestigde merken last van hebben.

 

Samenvatting en actiestappen

De markt voor intra-orale scanners groeit snel - en de ruimte voor nieuwe merken blijft open. Distributeurs die vandaag de dag private-labelscanners op de markt brengen, kunnen betekenisvolle marges behalen, waardevolle merkwaarde opbouwen en duurzame klantrelaties opbouwen.

Belangrijkste afhaalrestaurants:

  • De markt is groot en groeit ($1,87 miljard in 2032, 12%+ CAGR).
  • De marges zijn aanzienlijk (FOB minder dan $ 4.000, detailhandel tussen $ 10.000 en 25.000).
  • Toegang is toegankelijk (private-label MOQ's vanaf 10-20 eenheden).
  • Certificeringen zijn verplicht (ISO 13485, CE MDR, FDA - niet-onderhandelbaar).
  • Partnerselectie is van cruciaal belang (R&D-diepgang, productiekwaliteit en transparantie zijn allemaal van belang).

Uw volgende stappen:

  1. Definieer uw vereisten (markten, aanpassingsniveau, budget, MOQ).
  2. Evalueer potentiële partners aan de hand van de criteria in deze gids.
  3. Plan uw lancering (prijzen, marketing, verkooptraining, after-salesondersteuning).
  4. Ga het gesprek aan met OEM/ODM-partners.

 

Klaar om OEM/ODM-mogelijkheden te verkennen met een vertrouwde fabrikant?

Aident Technology biedt flexibele OEM/ODM-oplossingen voor tandheelkundige distributeurs en laboratoria over de hele wereld, met uitgebreide ondersteuning van productontwerp tot verpakking - waardoor een snelle lancering van private-label intraorale scanners, 3D-printers en harsen op maat voor lokale markten mogelijk wordt gemaakt.

Vraag gedetailleerde OEM/ODM-prijzen, technische gegevensbladen en een offerte op maat voor uw markt aan.

Vraag een offerte aan / Neem contact op met het OEM-team
Bekijk AI-30-productdetails

Ons OEM-team antwoordt normaal gesproken binnen 24 uur.

Tags: intraorale scanner OEM, intraorale scanner ODM, tandheelkundige scanner private label, fabrikant van tandheelkundige apparatuur, fabrikant van intraorale scanner China, leverancier van tandheelkundige scanners, OEM van tandheelkundige apparatuur, prijs van intraorale scanner, kosten van tandheelkundige scanners, goedkoopste intraorale scanner, groothandel in tandheelkundige apparatuur, leverancier van intraorale scanners, fabrikant van tandheelkundige scanners, assistent-scanner

Aanvraag sturen
Neem contact met ons opals u vragen heeft

U kunt contact met ons opnemen via telefoon, e-mail of het onderstaande online formulier. Onze specialist neemt spoedig contact met u op.

Neem nu contact op!